O nás

Historie Treves

Historie společnosti Treves se datuje od roku 1836 a od té doby je uznávaným lídrem automobilového průmyslu v oblasti interiérů vozidel a akustických produktů. Zaměstnává okolo 7 tisíc zaměstnanců ve 43 závodech  více než dvaceti zemí světa.

Treves je partnerem významných výrobců automobil: Peugeot-Citroën, Renault, Nissan, Volkswagen, Seat, Škoda, BMW, Honda, Toyota, General Motors, Ford, Suzuki Maruti, Tata, Jaguar, Land Rover ...

Ve stále více globalizovaném a konkurenčním trhu, je Treves klíčovým hráčem v automobilovém průmyslu. Je v úzkém spojení se svými zákazník, kterým nabízí inovaci produktů, optimalizaci nákladů v souladu s pravidly zachování dobrého životního prostředí.

TREVES CZ

V České republice byla společnost TREVES CZ s.r.o. založena na podzim roku 2016. Závod této společnosti je lokalizován v Přestanově u Teplic, v těsné blízkosti dálnice D8. Výhodná poloha závodu a snadná dostupnost je předpokladem maximální flexibility pro poskytnutí těch nejlepších služeb našim zákazníkům.

Výrobním programem TREVES CZ s.r.o. jsou koberce a podlahové části pro vozy významných světových výrobců vozidel. V roce 2020 firma zaměstnávala zhruba 130 zaměstnanců a v dalších letech bude tento počet navyšovat. Předpokladem kvalitní výroby v závodě TREVES CZ s.r.o je moderní technické vybavení na špičkové světové úrovni. Technologie používané v TREVES CZ s.r.o budou především termoforming a vypěňování (foaming).

VÝROBNÍ PROGRAM

Společnost TREVES CZ s.r.o. se sídlem v Přestanově se zabývá výrobou auto koberců (podlah) pro významné světové výrobce automobilů. Autokoberce ve vozidle neplní pouze estetickou roli, ale významně se podílí na odhlučnění kabiny a na tepelném komfortu uvnitř vozidla. Proto je na kvalitu zpracování kladen mimořádný důraz.

K výrobě koberců využíváme metody tzv. termoformingu na plně automatických výrobních strojích. Při termoformingu dochází za působení tepla z kontaktního ohřevu, IR ohřevu a následného tlaku na 50t lisech, k získání základního tvaru koberců. Při této činnosti operátoři obsluhují prostřednictvím ovládacího panelu celý proces a zakládají role s materiály.

Dalším krokem při výrobě koberců je vysokofrekvenční svařování (HF welding) , kterým je vysokofrekvenčními vibracemi pod tlakem lisu na koberce navařena patní opěrka nohy. Při této činnosti operátor manipuluje s vyrobeným kobercem a PVC dílem opěrky nohy.

Následujícím procesem je polyuretanové (PU) vypěňování spodní části koberce. Tento proces se děje na automatické karuselové vypěňovací lince Frimo. Činností operátora je po nástřiku separátoru založit vylisovaný koberec do formy, do které je po uzavření robotem ABB stříkána PU směs, která ve stanoveném čase na otáčivé platformě vypění do požadovaného tvaru. Poté operátor díl vyjme hotový díl a provede příp. vyčistění formy.

Předposledním krokem v procesu výroby ve společnosti TREVES CZ, s.r.o. je WaterJet - řezání koberců prostřednictvím vysokotlakého výrobního paprsku do finálního tvaru. Tento proces je opět plně automatický, kdy 2 nezávislí roboti ABB v uzavřeném prostoru paprskem vody o tlaku 3000 bar řezají finální tvar autokoberců. Operátor zde zakládá díl koberce do forem, které se automaticky otáčejí o 180° a vjíždějí do výrobního prostoru WaterJet.

Finálním výrobní procesem je lepení footrestu (opěrky nohy) na lepícím automatu a 100% kontrola výrobky. Po té je hotový díl koberce zakládán do racku / kontejneru k přepravě k zákazníkovi.